10. SpectreSpectreUzun bir süre DC evreninin kozmik güçlere sahip olan Spectre zaman içinde “Spirit of Vengeance” hüviyetine bürünmüş, intikamının alınması gereken ölülerin intikamcısı olmuştur. Devamında da Spirit of Redemption, Avenging Wrath of God, The Man of Darkness, Raguel isimlerini ve onlara uygun güç ve görevleri almıştır. 1940’tan bu yana toplamda 4 kez ele alınan The Spectre’ye üç kişi bedenen ev sahipliği yapmıştır. Jim Corrigan, Hal Jordan (orjinal Green Lantern) ve Crispus Allen.
Tüm bu seriler içinde senaryo ve çizimleriyle belki de en başarılı olan 3. seridir. 62 sayı çıkan bu serinin yazarı John Ostrander çizeri Tom Mandrake’dir.

9. ZaurıeldsadasCennetteki 4 büyük melekten birisidir ve koruyucu melektir. Zaurıel cennetin 4 ırkından birinin lideridir.

8. Doomsday16-superman-vs-apocalypse-why-doomsday-should-not-be-in-batman-vs-superman-jpeg-213979Doomsday’ın tek düşüncesi her şeyi yok etmektir. Dünya’da ortaya çıkar ve önüne gelen her şeyi yok etmeye başlar JLA onu durdurmaya çalışır ama başarılı olamaz son olarak karşısına Superman çıkar ve Metropolis’te destansı bir savaş yaparlar. Bu savaş sırasında şehrin yarısı yıkılır. Superman Doomsday’i durdurmayı başarır ama kendisi de ölür.

7. Green LanterndsddGreen Lantern Gezegen OA merkezin, galaksiyi sektörlere ayırarak bu sektörleri koruma hedefi güden yüzüklerinin sayesinde irade gücünü ve saf enerjiyi maddeleştirerek eylemlerini gerçekleştiren bir uzaylı birliğidir. Yeminleri sırasında yüzüklerini yeşil fenere dokundurarak süreci tamamlarlar ve tamamen bir Yeşil Fener’e dönüşürler. Belirli periyotlarda yüzüklerini fenere dokundurarak tekrar şarj etmeleri gerekmektedir. Yüzük sahibinin ölüme yaklaştığını anlaması sırasında, yüzüğe verdiği “seç” komutuyla yeni Yeşil Fener seçilir ve yemin işlemi yapılır. Adalet Ligi’nin kurucularından biridir.

6. Cyborg557153İnsanla makinanın bir karışımıdır.Babası oğlunun hayatını kurtarmak için vucudundaki bazı organları mekanik olanlarla değiştirdi.İnanılmaz bir güç ve hıza sahip olan Cyborg insanlığını kaybetmemek için savaşmaktadır.

5. FlashFlashDaha çocukken kendinde önceki Flash’larda ki sürtünmeyi azaltan hız aurası ve katı maddelerin içinden kendini süper hızla titreterek geçme gibi yeteneklere sahipti . Maceralarından birinde Speed Force’un ( mistik bir hız gücü) içine düşmesi sonucu hızı diğer flashlardan çok daha fazla arttı . Şimdi kendine Speed Forcela bir kostüm yaratabiliyor zaman içinde yolculuk yapacak kadar hızlı hareket edebiliyor ve içinden geçtiği maddeleri patlatabiliyor.

4. Martian ManhunterGalleryComics_1920x1080_20150715_MM_02_CVR_CMYK_55a0176c38d710.406852081955 yılında bir bilim adamının deneyi sonucu Mars’tan Dünya’ya çekildi. Mars’ta da düzeni sağlayan ve kurtuluş için çalışan Yeşil Marslılardan biri idi. Fakat, büyük soykırım sonrası kendi ırkının son temsilcisi olarak, yaşam kalmayan Mars’tan bu deneyin getirdiği şans ile ayrılır J’onnz. İlk baş bu uzaylıya herkes düşman gözüyle bakar. Kilit altında tutulur yer yer işkence bile edilir. Ancak Büyük Yeşil asla insanlığa kin tutmamıştır. ‘J’onn, her zamanki gibi kibarlığı ve adilliğini korur ve kısa zamanda diğer süperlerin ve de dünya halkının güvenini kazanır. Normal yeşil marslı görünümünü daha insancıl bir hale getirir rengi yeşildir ama kostümü Mısır ve Roma esintileri taşıyan laciverte yakın mavi, yer yer bakır rengi ve kırmızı ile desteklenir. Böylece ondan korkan kötülerin ona takdığı Marslı İnsan Avcısı yan Martian Manhunter kahraman kimliğini edinir.

3. DarkseidDarkseidDC evrenindeki en güçlü karakterlerden biri olan tanrı Darkseid inanılmaz bir güce, dayanıklılığa, ölümsüzlüğe, mükemmel bir zekaya ve telekinetik güçlere sahip. Ancak, en büyük gücü ve en ölümcül silahı Omega gücü. Kozmik enerji hilesi olan Omega Gücü’nü Omega Işınları ve Omega İznine doğrultarak kullanıyor. Darkseid bunlardan daha fazla güce sahip olsa da, genelde manipulatör olarak çalışmayı seviyor; üstün beyin gücüyle kahramanları kandırıyor.

2. Batman 501320Batman’in gizli kimliği milyarder sanayici, playboy ve hayırsever olan Bruce Wayne’dir. Henüz çocukken ailesinin öldürülmesine şahit olan Wayne, pek çok çeşitli alanlarda kendini eğittikten sonra yarasa temalı kostüm ve ekipmanları ile suça karşı savaşa başlar. Pek çok diğer süper kahramanlar gibi süper güçleri yoktur, zekası ve dedektiflik yeteneğini, şirketi sayesinde bilim, teknoloji ve kişisel serveti ile destekleyerek savaşını sürdürür.

1. SupermanSupermanKal-El babası Jor-El ve annesi Lara tarafından patlamak üzere olan kripton gezegeninden kurtulması için bir roket ile dünya’ya gönderilir.Jor-El’in Kal-El’i dünya’ya göndermesinin sebebi sarı güneşin ona çok üstün güçler vereceğini bilmesidir.Dünya’ya düşen Kal-El’i Martha ve Jonathan Kent isminde iki çiftçi bulur ve ona Clark ismini verirler onu kendi çocukları gibi yetiştirirler.Üniversite’yi okumak için Metropolis kentine gelir.Üniversite’yi bitirince Daily Planet gazetesinde işe başlar.Burada Lois Lane ile tanışır ve olaylar gelişir.