10. Ghost Rider221266

Yenilmez olmak isteyen iblis Mephisto’nun amacı (İntikam Ruhu) denen antik güce sahip olmaktır. Ancak bu gücü kendi içinde barındırırsa güç onu yok edecektir, bu sebeple kendine bu gücü taşıyabilecek ve ona sadık kalacak birini arar. Bu sırada babası kanser olan Johnny Blaze, Mephisto ile babasının hayatı karşılığında bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mephisto Johnny’in babasını kanserden kurtaracak, karşılığında da Johnny’nin ruhu onun olacaktır. Mephisto Johnny’nin babasını kanserden kurtarır ama onun lanetler ve bir sirkte motoru ile gösteri yapan babası kaza sonucu ölür. Bunun üzerine Mephisto ruhuna sahip olduğunu Johnny’e Spirit of Vengeance gücünü verir ve Johnny Ghost Rider’a dönüşür. Ancak Ghost Rider Mephisto’ya baş kaldırır,gücünü ona ve kötülüğe karşı kullanır. Ghost Rider ölümsüzdür, müthiş derecede hızlı iyileşme gücü ve enerji seviyesi vardır.

9. Doctor StrangessssStephen Strange başarılı bir cerrahtı, fakat hastalarından çok alacağı yüksek ücreti düşünürdü. Geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale geldi. Gururu yüzünden tıptaki başka alanlarda görev yapmayı kabul etmedi. Tüm varlığını ellerini iyileştirmek için harcadı, ama işe yaramadı ve parası kalmayınca evsiz biri oldu. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut oldu.

8. Baron Zemobaronpng-5ccbbd_1280w

Baron Zemo bir Nazi bilim adamı ve Captain America’nın II Dünya Savaşı’ndaki düşmanı olan Baron Heinrich Zemo’nun oğludur. Babası tarafından Nazi’lerin üstün ırk iddialarına ve sadece Zemo ailesinden bir ferdin dünyayı yönetmesi gerektiğine inandırılarak büyüdü. Başarılı bir bilim adamı ve strateji ustası olan Helmut Zemo babasının ölümünden Captain America’yı sorumlu tuttu ve intikam almaya çalıştı. Zemo yenildi ve kimyasal maddelerin içine düşerek vücudu korkutucu bir şekle döndü.

7. Spider – Man505317

Spider-man, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini ve “Daily Bugle”daki foto muhabirliği kariyerini olumsuz etkilediği bir karakterdir. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder. Spider-man’in ilkesi “Büyük güç büyük sorumluluk getirir”dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Spider-Man’in karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

6. Thanos513560

Thanos, Saturn’ ün uydusu Titan’ da Eternal kolonisinin bir mensubu olarak dünyaya geldi. Ancak Thanos, farklı bir ırk olan Deviants genleri taşımaktaydı. Bu sebep ile kolonisi tarafından dışlandı. Thanos da farklı görüntüsünün farkındaydı ve kendisini uzaklaştırmayı tercih etti. Sadece kardeşi Eros ile yakın kalmayı sürdürdü. Yetişkinliğe geldiğinde, olağanüstü güçleri ortaya çıkmaya başladı ve kolonisindeki en güçlü kişi oldu. Kolonideki diğer üyeler, ona The Mad Titan ismini taktılar. Thanos’ un saplantıları gün geçtikçe arttı. Ardından kendisine bir bayan formunda görünen Death ile karşılaştı. Death’ e tapmaya başlayan Thanos, onun askeri haline geldi. Galaksilerarası askerler bularak bir ordu oluşturdu ve kendi gezegeni Titan’ a nükleer bir saldırı başlattı. Irkından milyonlarca kişiyi katletti. Ardından gözünü Dünya’ ya dikti ve ordusuyla beraber Dünya’ ya geldi.

5. Iron Manironmanfeature

Tony Stark çok başarılı bir sanayiciydi. Silah ve yüksek teknolojik aletler geliştiren Stark Industries adlı şirketin kurucusu ve başkanıydı. Fakat iş ilişkilerini geliştirme arzusu göğsüne bir şarapnel parçasının saplanması ile son buldu. Yaralıyken Asyalı bir savaş lordu olan Wong Chu tarafından esir alındı. Chu onun için çok güçlü bir silah tasarımı yaparsa Tony’e hayatını kurtaracak ameliyatı gerçekleştireceğini söyledi. Küçük bir laboratuarda çalışan Stark kendisi gibi bir esir olan Ho Yinsen’in yardımı ile elektrik gücü ile çalışan, silah sistemleri barındıran demir bir zırh yaptı.

4. VenomVenom-Spiderman-Movie-HD-1024x640

Venom fiziksel olarak Örümcek Adam’dan daha güçlüdür fakat diğer yetenekleri Örümcek ile aynıdır. Sadece örümcek hisleri yoktur fakat Venom’un uzaylı simbiot yapısı yüzünden Örümcek Adam’ın da onu tehlikelere karşı uyaran örümcek hisleri hiçbir işe yaramamaktadır çünkü simbiot bu hisleri bloke etmektedir. Simbiot Eddie’ye Örümcek’in Peter Parker olduğunu söylemiştir. Fakat Venom olarak Peter’ın ailesini tehdit etmezler çünkü Venom’un garip bir ahlak anlayışı vardır. Venom masumlara asla zarar vermek istemez ve aslında Örümcek Adam’ı masumlara karşı bir tehdit olarak görür. Venom sadece birisi Örümcek ile kendi arasına girmeye kalkışırsa öldürür. Peter’ın gizli kimliğini herkese açıklayarak onun ailesinin hayatını tehlikeye atmaz istemez. Örümcek Adam’a son darbeyi kendisi indirmek istemektedir ve bu zevki başkasına bırakmayı kesinlikle istemez. İkisi savaşırken parmaklarıyla dokunduğu şeyleri öldürebilen Styx adlı bir adamın Venom’a dokunması ile simbiot öldü sanılır ve Eddie yakalanıp hapse atılır.

3. Captain Americacapitao_america_abaixado_96dae43f9edf743f335b2b80a4e80a88_Os vingadores (30)

Steve Rogers yoksul bir ailede büyüdü. Nazilerin Avrupa’yı işgal ettiği dönemlerde Amerikan ordusuna yazılmak istedi. Aşırı zayıf yapısı yüzünden orduya kabul edilmedi. Oğlanın ısrarlarına şahit olan General Chester Phillips ona Operasyon: Yeniden Doğuş (Rebirth) adlı özel bir deneye katılmayı teklif etti. Haftalar süren testlerden sonra vücuduna süper-asker serumu enjekte edildi. Bu deneyden normal bir insanın sahip olabileceği en mükemmel vücut yapısına sahip olarak çıktı. Deneyden sonra da eğitim devam etti ve Rogers fiziksel ve taktik eğitim programları gördü. Üç ay sonra Captain America olarak ilk görevini aldı.

2. Thor68961

Thor Asgard’ın Yıldırım Tanrısı’dır. Ailesinin eski düşmanları Jotunheim ile aralarında neredeyse bir savaş çıkmasına sebep olunca Asgard’ın baş tanrısı olan Odin tarafından hafızası silinerek dünyaya sürüldü. Dr. Donald Blake adı ile ölümlü olarak geçirdiği on yılın ardından Norveç’e gitti. Uzaylı bir ırkın saldırısına uğrayınca bir mağaraya sığındı. Burada gizemli bir savaş çekici buldu. Bu çekiç aslında Mjolnir idi. Mjolnir’i eline alınca bir kere daha Thor’a dönüştü. Uzaylı tehdidini ortadan kaldırdıktan sonra Avengers’ın bir üyesi oldu. Thor anavatanı Asgard’dan sonsuza dek koptu ve Dünya onun yeni vatanı oldu. Geçirdiği zaman boyunca Thor dünyaya ve ölümlülere karşı sevgi duymaya başladı.

1. Hulk438768

Hulk dünyanın en kuvvetli canlısıdır. İnanılmaz bir kuvvete ve dayanılılığa sahip olduğu gibi eğer yaralanırsa vücudu kendini çok hızlı yeniler. Hulk öfkelendikçe vücudu da daha fazla adrenalin salgılayacağından ne kadar uzun dövüşürse kuvveti de aynı oranda artar. Çok güçlü bacak kasları sayesinde çok yüksek ve uzun mesafelere zıplayarak seyahat edebilir. Muhteşem kuvveti yüzünden iki elini hızla çırpması şiddetli bir sonik patlama oluşturacak kadar kuvvetlidir.