black_pantherAvrupa ve Amerika’daki en iyi okullarda okuyarak eğitimini tamamlayan T’Challa babasının tahtını teslim almak için geri döndü. Dövüş ve avcılık konusunda sınavlardan geçerek fiziksel yeteneklerini ispatlamayı başardı. Wakanda’nın panter tanrısı olan Black Panther ünvanını aldı. T’Challa’nın yönetimindeki Wakanda modern ve yüksek teknolojiye sahip, fakat Afrika geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı bir ülke oldu. T’Challa kendisine yakıştırılan Black Panther adıyla ülkesinin en iyi savaşçılarını yönetip iç ve dış tehditlere karşı ülkesini korudu. Bu sırada Fantastic Four, Captain America ve Iron Man gibi dostlar edindi.537ba26276348

Captain America bir ara Avengers’dan ayrıldığında Black Panther’a ekipte onun yerine geçmesini teklif etti. Black Panther bu teklifi kabul etti, çünkü bu sayede hem Kuzey Amerika ve onların suçla mücadele yöntemleri hakkında daha fazla şey öğrenecek, hem de Wakanda’nın batıdaki temsilcisi olabilecekti.T’Challa bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın kralı T’Chaka’nın oğludur. Wakanda’nın ekonomisindeki en büyük avantaj çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan “Vibranium” çıkartılan madenlerdir.

Marvel's Black Panther.

Vibranium denen kurşunları bile durdurabilen özel bir maddeden yapılmakta olan kostümü ona pek çok avantaj sağlar. Bu kostüm onun alabileceği fiziksel zararları en aza indirir, ayrıca gölgelere daha iyi gizlenebilir. Vibraniumdan yapılma pençeleri ve yüksek mesafelere sıçrayabilmesini sağlayan botları vardır. Ayrıca özel enerji bıçakları da taşımaktadır.