Gambit-movie-Channing-Tatum Doğduğundan beri yetim olan Remy çocukluk yıllarını New Orleans’ın arka sokaklarında geçirdi. Hırsızlık yaparak hayatta kalmayı başardı. Remy günün birinde bilmeden New Orleans Hırsızlar Loncası’nın efsanevi lideri olan Jean-Luc Beau’yu soymaya kalktı. Çocuğun cesaretinden hoşlanan Jean-Luc, Remy’i evlat edinerek kendi korumasına aldı. Yıllar geçtikçe Remy hırsızlıkta ustalaştı ve lonca içinde yükseldi. Loncalarının en büyük rakibi New Orleans Suikastçiler Loncası idi.x_men_gambit_marvel_comics_art_mutant_99015_3840x2160Fiziksel temasta bulunduğu bir objeyi kinetik enerji ile şarj ederek patlayıcı hale getirebilir. Patlamanın gücü onun objeyi ne kadar şarj ettiğiyle eşit orantılıdır.
Gambit en fazla hayranı olan X-Men karakterlerinden biridir. Wolverine kadar olmasa da onun için bir anti-kahraman denilebilir. Karizmatik kişiliği, yakışıklılığı, atletik fiziği ve Fransız aksanıyla kadınları etkisi altına almakta zorlanmaz. Her ne kadar Rogue’a aşık olsa da güzel kadınlarla flört etme fırsatını hiçbir zaman kaçırmaz. Kinetik enerjisini adına yakışır bir şekilde poker kartlarını şarj edip onları patlayıcılara dönüştürerek kullanır.
GAMBIT

Gambit dünyayı dolaşmaya başladı. Bu süre boyunca Mr. Sinister adlı uzman bir genetik araştırmacısı için çalıştı. Gambit, Mr. Sinister’ın gerçek amacından habersiz onun süper güçlü suikastçilerden oluşan Marauders adlı bir ekip oluşturmasına yardım etti. Mr. Sinister’ın amacı New York’ta yeraltında yaşayan mutant topluluğu Morloklar’ı yoketmekti. Bunun farkında olmayan Gambit, Marauders’ın Morloklar’ın yaşadığı tünellere ulaşmasına bile yardımcı oldu. X-Men bazı Morloklar’a yardım edebildi, bazı Morloklar ise kaçmayı başardı.