Öyle ki televizyon programları en çok zaman harcanan alanlardan birisi. Sinemadan daha çok dizi sektörü hayatımıza virüs gibi sızmış ve bizi ele geçirmiş bulunmakta. Her bölümünü heyecanla bekleyip, bölüm sonunda gaza gelip sosyal medyadan yardıran insanlar da azımsanmayacak kadar fazlalar.

İşte virüs gibi sinsice içinize işleyip sizi ele geçirecek 11 dizi!

1The Walking Dead [DİKKAT! : SPOİLER İÇERİR]

İlk dizimiz Walking Dead yani Yürüyen Ölüler. 2010 yılında adeta bir virüs gibi televizyon dünyasına sızan ve hızla yayılan bu dizi en çok konuşulanlar arasında yer ediniyor. Ayrıca ekibimizin favori dizileri arasında ilk sırada. Dünya zombi istilası altındadır ve insanlar hayattaya kalmaya mücadelesi verirken, tehlikenin sadece zombiler olmadığını anlar. Artık hayatta kalanlar da birbirleri için tehlike arz ediyorlar, çünkü yiyecek ve su sıkıntısı vardır.

25 Ekim 2016’da 7. Sezon ilk bölümü başladı. Dizinin yeni sezonu çok büyük bir merakla bekleniyordu çünkü 6. Sezon finalinde tanıştığımız Negan, birinci sezondan beri maceralarına tanık olduğumuz, acılarına, üzüntülerine ortak olduğumuz ekipten bir kişiyi öldürüyordu ve kim olduğu gösterilmiyordu. Kimin öldüğünü yeni sezon başlangıncda gördük ve bu sosyal medya da aşağıdaki gibi ilginç paylaşımlara neden oldu.

Ailecek severek izleyenler var.

E tabi küfür hoş değil ama adam haklı. Erken kalkan yol alır.

Duygusallığa fazla kaptırıp kendini perişan edenler de var.

2Narcos

Narcos! ilk defa duyuyorsanız gidin bir köşeye çömelin, yüzünüzü kapatın ve utanın! 2 sezonluk bir başyapıt. Kolombiya’nın en büyük kaçakçılarından biri olan Pablo, Amerika’nın başına bela olmuştu. Tarihin gördüğü en büyük uyuşturucu kaçakçılarından birisiydi. Bilenler bilir, o kadar çok parası vardı ki sadece ısınmak için 2 milyon dolar yakmıştı. Parasını saklayacak yer bulamadığı için gömüyordu. 1993 yılında düzenlenen bir operasyon sonucunda öldürülen Escobar’ın parasının büyük bir bölümü hala bulunamadı. Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi en çok konuşulanlar arasında.

Narcos izleyenlerin bir çoğu aynı görüşte.

Virüsü direk damardan alan bir izleyici.

3Arrow

2012’de başlayan bu dizimiz ise DC’nin karakterlerinden Oliver Queen’i yani Arrow’u anlatıyor. Çıktığı tekne turunda bir kaza geçiren Oliver Queen, 5 yıl boyunca tehlikeli bir ada olan Lian Yu’da 5 yıl geçirir ve yaşadığı şehre geri döndüğünde ise tek bir amacı vardır. Şehri kötülüklerden temizlemek.

4The Flash

Yaşayan en hızlı adam olarak karşımıza çıkan Barry Allen yani Flash hayatımıza gireli 2 yıl oldu. 2014’de tanıştığımız bu genç adamın hikayesi ise kafa karıştırıcı. Central City’de S.T.A.R.S Lab.’de büyük bir patlama olur ve patlama sonucu insanların doğaüstü gücü olmuştur. Barry Allen da hız yeteniği kazanmıştır, öyle ki zamanda geriye gidebiliyor, yaraları çabuk iyileşiyor, hortum oluşturabiliyor vs. hız yeteneği sayesinde yok artık denecek olaylara neden oluyor.

511.22.63

11.22.63 John F. Kennedy’nin suikasta uğradığı tarih. Yani 22 Kasım 1963. Ya 22 Kasım 1963’de o suikast engellenseydi ne olurdu? Sorusu üzerine yazılmış bir senaryo olacak ki. Jake Epping bir İngilizce öğretmenidir, bir gün arkadaşının lokantasında otururken, arkadaşının ısrarı üzerinde depoya girer ve kendisini 1960 yılında bulur. Arkadaşı hasta olduğu için daha fazla devam edemeyeceğini söyler ve Jake’den Kennedy suikastini engellemesini ister. Dizimiz 1 sezonluk ama her bölümünün ayrı yeri var.  Yani tedavisi mümkün bir dizi ama etkileri uzun süre bünyenizde varlığını hissetirecek cinsten.

6Westworld

Bu dizi ise henüz çok yeni. Aslında konusu çok karışık, günümüzden çok uzak ve pek de aydınlık olmayan bir gelecekte geçen dizi, zengin insanlar için tasarlanmış bir eğlence parkını konu ediniyor. Şöyle ki, tamamen yapay olan insanların, hayvanların bulunduğu bir dünya düşünün, kovboyların, kızıl derililerin olduğu bir dünya. Yapay zekalarla donatılmış bu parkın bir senaryosu var ve bu yapay insanlar ona göre programlanmış. Zengin insanlar da ücretini ödeyerek bu parka geliyor ve günlerini orada geçiriyor. Bu yapay zekalarla çatışmalara girebiliyorlar, cinsel ilişkiye girebiliyorlar, öldürebiliyorlar yani istediklerini yapabiliyorlar ve gerçek olup olmadığını ayırt etmek çok zor. Ve şöyle ki, bu yapay zekaların kurşunları insanları öldüremiyor. Fakat zamanla yapay zekalarda tuhaflıklar ve senaryodan sapmalar oluşmaya başlamıştır. Bazı yapay zekalar evrim geçirerek aslında gerçek olmadıklarını keşfetmeye başlamışlardır. Bakalım ileride neler olacak? Dizi kadrosu ise şampiyonlar ligi gibi, mesela Ed Harris var!

7The Last Man on The Earth

Nedeni belli olmayan bir salgın olmuştur ve insanlık yok olmuştur. Sadece 1 kişi kalmıştır, koskoca dünyada sadece 1 kişi! Phill Miller! Will Forte’nin canlandırdığı bu karakter gerçekten çok eğlenceli bir adam. Aklınıza gelebilecek her şeyi muhtemelen yapmıştır. Kıskandığı komşusunun o büyük evine taşınmıştır, lüks arabası ile gezmiştir. Fakat büyük bir süpriz onu beklemekte. Spoilerı bizden yemeyin en iyisi izleyin. 20 dakikalık bölümleri ile sıkılmadan izleyeceğiniz eğlenceli saçma da olsa güldüren bir dizi.

8Gotham

Batman henüz ortalıklarda yokken Gotham City nasıldı?  Gottham’da bir dedektif olan James Gordon etrafında dönen diziyi izlerken Batman ne zaman gelecek diye düşünebilirsiniz ama Bruce Wayne henüz 12 yaşındadır. Batman hayranlarının kesinlikle bayılacağı bir dizi.

9Kevin Can Wait

New York’ta yaşayan yeni emekli olmuş bir polis memurunun hayatını anlatır. Karısı ve üç çocuğu ile birlikte daha fazla zaman geçirmek için can atan Kevin emekli olduktan çok kısa bir süre sonra evde vakit geçirmenin düşündüğünden daha zor olduğunu anlar. Yeni başlayan bu dizimiz 20 dakikalık bir sitcom. Amerikan komedisi sevenlerin zevkle izleyeceği bir dizi.

10Van Helsing

Dizinin adından da anlaşılacağı gibi Vampir konulu bir dizimiz. Bu sefer dünyayı Zombiler değil Vampirler istila ediyor. Baş roldeki ablamızın kanı ise şifalı mıdır bilinmez ama ablamıza saldıran Vampirlerden biri insan oluyor, ablamız da öldü sanılıyor ve otopsi sırasında uyanıyor. Dizinin konusu bu ablamız ve insanların hayatta kalma mücadeleleri arasında dönüyor.

11Game of Thrones

2011 de hayatımıza giren Game Of Thrones dizisi ise sanırım izlemeyen kişi sayısı çok azdır. İzlemeyenler de dışlanmalı zaten, ne konuşacaksın o adamla! Taht sahibinin kim olacağının mücadelesini izlediğimiz dizide ne olur bilmiyoruz ama dizi çoktan gönlümüzün tahtına yerleşti bile. Winter is Coming! sözünü sık sık duyacağınız bu dizi de, 7 krallığın birbirleri ile mücadelesini, ihaneti, sadakati, savaşı, aşkı, intikamı, öfkeyi o kadar çok hissedeceksiniz ki dizi ile aranızda duygusal bir bağ oluşacak!