Instagram, anasayfaya daha fazla hikaye sığdırmak için iki katlı hikayeler özelliğini test ediyor. Bu özellik bir süredir Türkiye’deki bazı kullanıcılarda görülmeye başlandı. Şu anda test aşamasında olan uygulamanın çıkıp çıkmayacağı tam olarak netlik kazanmış değil.

Instagram’ın anasayfada daha fazla hikayeye anlık olarak ulaşmayı mümkün kılmak için getirmek istediği bu özellik, ülkemizde de test edilmeye başlandı. Şu anda hala test aşamasında olduğu için her kullanıcıya getirilmeyen bu özellik, bazı kullanıcıların anasayfasında halihazırda kullanılabiliyor. 

Geliştirilen bu yeni özellikle ilgili geçtiğimiz haftalarda bir açıklama da yapan Instagram, “Instagram deneyiminizi iyileştirmek için her zaman yeni yollar test ediyoruz” demişti. Özelliğin tüm kullanıcılara çıkıp çıkmayacağı hala kesin değil, ancak şu anda ülkemizde de pek çok kişinin bu özelliğe erişebildiğini görebiliyoruz.

Özelliğe karşı düşünceler karışık

Instagram’ın henüz test aşamasında olan iki katlı hikayeler özelliği bazı kişiler tarafından beğenilirken bazıları tarafındansa fazlasıyla eleştirildi. Eleştirilerin bu denli yoğun olduğu düşünüldüğünde Facebook bu özellikle ilgili nasıl bir yol izler bilinmiyor.