Başrolünde Scarlett Johansson’un oynadığı Ghost in the Shell filminin çekimleri, Yeni Zelanda’da başladı. Filmden ilk görüntü de paylaşıldı.

Masamune Shirow’un ilk olarak 1989’da manga olarak yarattığı ve 1995’te ilk kez animesi çekilen Ghost in the Shell, uzun yıllardır tüm dünyada sevilerek takip ediliyor. Müthiş yeteneklerle donatılmış ve suçluları durdurmaya hayatını adayan insan-robot hibriti Motoko Kusanagi karakterini 31 yaşındaki Scarlett Johansson canlandıracak. Filmde Johansson’un yanı sıra Takeshi Kitano, Juliette Binoche, Michael Pitt, Pilou Asbæk, Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara ve Tuwanda Manyimo gibi isimler oynayacak.

GHOST IN THE SHELL

Yapımcılığını Paramount ve Dreamworks’ün üstlendiği film 31 Mayıs 2017’de Türkiye’de gösterime girmesi planlanlanıyor.

ghost-in-the-shell

Ghost In The Shell, animatör Mamoru Oshii‘nin 1995 tarihli anime filmidir. Gösterime girdiğinde büyük gişe hasılatı elde edemese de zamanla onu kült statüsüne getirecek bir hayran kitlesi kazanmıştır.

ghost_in_the_shell_character_concept_design_by_tataar-d87wspy

Animeler 90’larda popüler olmaya başlayınca Akira‘nın ardından gelen en önemli bilim kurgu-anime olduğu kabul edilmiştir. Ayrıca 2004 yılında Ghost in the Shell 2: Innocence isimli devam filmi yapılmıştır. Bu film Cannes Film Festival‘inde Altın Palmiye adayı olmuş ilk animedir.

Ghost-in-the-Shell-Wallpaper-1024x768-39122

Animenin konusu 2029 yılındaki bir polisiye öyküsünü anlatmaktadır. İnsanların yarı makineleşmeye başladıkları bir dönemde, onların beynine girmek ve bilgi çalmak çok daha kolay hale gelmiştir. Kukla Ustası adı verilen bir hacker üst düzey gizli bilgilere ulaşınca, devlet onu bulması ve ortadan kaldırması için gizli bir örgütü görevlendirir.

1312619798083

Aslında makineler ve canlılar arasındaki farkları inceleyen, gelişen teknoloji ile ruhlarını kaybetmeye başlayan, canlılıklarını sorgulayan karakterlerin hikâyesini anlatan bir filmdir.