Bir çok kişinin yaşadığı instagram bildirimleri gelmiyor sorunu çüzümü için lütfen yazıyı sonuna kadar dikkatlice okuyun.

Sadece Instagram için değil, başka bir uyguluma için bildirim sorunu yaşıyorsanız yine sorununuz bu yöntem ile çözülecektir. Sadece talimatlarda Instagram’ı silin veya kurun gibi yazılar varsa, Instagram yerine sorun yaşadığınız uygulamayı silin.

Bu çözümün amacı mevcut ayarların ve ios sisteminin tamamen silinmesidir. Standart Restore (iTunes) ile yaptığımız zaman sorunu yaşadığımız ayarlar ve ios sistemi de geri geldiği için sorun devam ediyor. Biz sadece fotoğrafları, rehberi, notlar, mailleri ve benzeri şeyleri kurtararak telefondaki ayarları ve sistemi tamamen sileceğiz ve yenisini kuracağız. Umarım anlatabilmişimdir.


Benim önereceğim çözümden önce denemenizi tavsiye edeceğim yöntemler ;

2023 GÜNCELLEMESİ: AYARLAR KISMINDAN TELEFON DİLİNİ(KLAVYE DEĞİL)
ÖNCE İNGİLİZCE YAPIN, INSTAGRAMI AÇIN VE AYARLARDAN DİLİ TEKRAR TÜRKÇE YAPIN.

NOT: Dil değiştirirken telefonunuz otomatik olarak kapanacak ve geri açılacaktır.1. Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı > Instagram > Uygulamayı Sil işlemini yapın ve daha sonra AppStore’dan geri kurun. Uygulama açılırken Bildirimler için izin ister, izin ver butonuna basın.

2. Rahatsız Etme modunun ve düşük pil gücünün kapalı olduğundan emin olun.

3. Ayarlar > Bildirimler > Instagram ‘a gelerek bildirimlerin açık olduğundan emin olun.

4. Instagram > Ayarlar > Bildirimler > Tümünü Durdur’un kapalı olduğundan emin olun.

5. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla işlemeni yapın.

6. Instagram > Ayarlar > Güvenlik > Uygulamalar ve İnternet Siteleri > Burada gözüken uygulama varsa kaldırın

7. Bildirimleriniz bozulmadan önce indirdiğiniz en son programları ve Instagram’ı silin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

8.Telefonu yedekleyin ve sıfırlayın, iTunes ile geri kurun.

9. Tarih ve Saat ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun.

10. Telefonunuzu yedekledikten sonra Recovery moduna alın ve iTunes ile restore kurulumu yapın.

Recovery Modu’na nasıl geçilir?
Telefonu Recovery Modu’na geçirmek için ücretsiz olan Tenorshare ReiBoot uygulamasını kullanabilirsiniz. İndirmek için tıklayın.


Programı açın ve cihazınızı USB ile bağlayın ve Enter Recovery Mode seçeneğine tıklayın.

Eğer cihazınızın ekranı böyle olduysa başarıyla recovery moduna almışsınız demektir. Şimdi Reiboot programını kapatın ve iTunes’u açın, cihazınızı görmezse, kabloyu çıkarıp geri takın ve iTunes’un cihazınızı gördükten sonra ios Kurulumu için izin isteyecektir. Bu işlem biraz uzun sürebilir, önce 5GB boyutunde ios 13’un güncel verisyonunu indirecek ve telefona kuracaktır. Kurulum işlemi tamamlanınca yedeklemenizi de geri yükleyin ve AppStore’dan indirerek tekrar deneyin.

Bu yolların hiçbiri işe yaramıyorsa çözüm için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bildirimler neden bozuluyor olabilir?

Muhtemel olarak engel olabilecek uygulamalar; Telefonunuza profil ekleyen VPN/Proxy uygulamaları, AppStore dışından indirilen uygulamalar, Safari ile gelen cookie ve benzeri şeyler ve yine AppStore’dan indirilen bazı uygulamalar da ayarlarınızı bozuyor ve instagram bildirimlerine engel oluyor olabilir. Veya Güncelleme ayarların bozulması söz konusu da olabilir. Bazı yerlerde Tarih ve Saat ayarlarının bozuk olmasından dolayı olduğu da yazıyor.

Eğer bu yöntemlerin hiç biri işe yaramıyorsa son çare olarak bu yolu kullanmanızı öneriyorum
.

İhtiyacımız olan programlar:

iTunes —-> Resmi Sitesinden İndirmek için Tıklayın
CopyTrans Shelbee —-> Resmi Sitesinden İndirmek için Tıklayın (Ücretli) 20 Dolar

NOT: Crack’li versiyonu var mı bilmiyorum, size de orjinalini satın alıp kullanmanızı tavsiye ederim. Emeğe saygı 🙂
Aynı şekilde oyunlar için de geçerli 🙂
Lütfen yorumlarda crackli versiyonunun linkini istemeyin ve paylaşmayın.

CopyTrans’ın diğer programlarını da almak isterseniz hepsi 29 Dolar.

BAŞLAMADAN ÖNCE: iTunes ile yedekleme almayı unutmayın. Mutlaka bir yedeklemeniz olsun.

ÖNEMLİ : Whatsapp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği > Şimdi Yedekle işlemini yapın ve yedeklemenin bitmesini bekleyin. Yapacağınız işlemler sonunda uygulamalarınız silenecek, bu yedek sayesinde whatsapp konuşmalarınız ve fotoğraflar, videolar geri gelecek.

Iphone için Instagram bildirimleri gelmiyor sorunu çözümü:

1. Adım : CopyTrans Shelbee programını açın ve telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

2. Adım : Backup seçeneğine tıklayın ve Full Backup’a tıklayın. Ardından Backup’ı almak istediğiniz diski ve klasörü seçin. Yedeklemeniz tamamlanana kadar bekleyin.

Bu işlemi iTunes ile de yapabilirsiniz. Önemli olan Backup almanız.

3.Adım : Iphone’da Ayarlara gelin > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine basın ve cihazınızı sıfırlayın.

UYARI: Bu işlemi yedekleme almadan yapmayın. Bu işlemin ‘yedekleme olmadan geri getirelemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Cihazınızı sıfırladıktan sonra tekrar kurulum yapın ve aşağıdaki talimatları takip edin.


En alttaki ‘Uygulamaları ve Verileri Aktarma‘ seçeneğine tıklayın.

Gelen ekrandan Apple ID niz ile giriş yapın. Instagram’ı yükleyin ve deneyin, bildirimlerin geldiğini göreceksiniz. Şimdi sırada, dosyalarınızı telefona geri getirmekte.

instagram bildirimleri gelmiyor sorunu

4.Adım : Ekranda gözüken seçeneklerden Custom Restore‘yi tıklayın ve Backup’ınızı seçin.

Eğer iTunes ile backup aldıysanız, Başlat > Çalıştır > %appdata% > Apple Computer > MobileSync > Backup konumundan Backup’ınızı seçebilirsiniz.

5. Adım: Backup’ınızı seçtikten sonra Next tuşuna basın ve tamamlanmasını bekleyin. Bu aşamada Backup’ınız açılır ve neleri alacağınızı seçmenize imkan verilir.

Bu ekran gözüktüğünde arşiviniz açılıyor demektir, tamamlandıktan sonra yedeklemenizden istediğiniz ayarları geri yükleme imkanınız olacak.

6. Adım: Benim tavsiyem burada ‘settings, Wi-Fi settings, Safari ve Other files hariç her şeyi seçin ve Next’e basın. Ben sadece Contacts, Photos, Ringtones ve Messages’ı seçmiştim.

7. Adım: Bu aşamada seçtiğiniz şekilde Backup’ınız telefonunuza geri yüklenmeye başlar. Bittiğinde Instagram bildirimleriniz gelmeye başlayacaktır.

Iphone için Instagram bildirimleri gelmiyor sorunu çözümü bu aşamadan sonra gerçekleşmiş olacaktır

7 YORUMLAR

  1. Benim verecek 20 dolarım olmadığı için, cracklisini buldum ve denedim. Dediğiniz gibi sorun çözüldü.
    Telefonu yedekledim
    Sıfırladım ve ilk defa iphone almışım gibi açtım, yani veri dosya aktarma seçeneğine bastım, apple id ‘im ile giriş yaptım.
    Telefonu bilgisayarıma bağladım ve söylediğiniz programla dediğiniz şekilde yaptım. Sonuç olarak dediğiniz oldu, fotoğraflarım, videolarım, mesajlarım hepsi geri geldi.