Milyonlarca Star Wars hayranının beklediği “Star Wars: The Force Awakens” vizyona giriyor. Dediğimiz gibi milyonlarca hayranı var ve spor salonundaki arkadaşınız, iş yerindeki müdürünüz, sınıftaki sıra arkadaşınız veya kapı komşunuz bile Star Wars serisinin gizli hayranı olabilir. Belkide yıllardır içlerinde sakladıkları hayranlığı dışarı vurmanın geldiği zamandır. Daha şimdiden dünyadan ilginç haberler geliyor. İngiltere’de günde 1000 kişi Jedi dini adını verdikleri bir dine geçiyor. Sokaklarda ışın kılıcı şovları yapanları görmek, ABD’de sıradan bir olaya dönüştü. Durum Türkiye’de bu kadar ileri boyutlarda olmasa da vizyon tarihi yaklaştıkça, Star Wars muhabbetleri futbol muhabbetlerini geçme yolunda. Durum böyle olunca Star Wars hakkında bir fikri olmayan, ya da bu külliyatı duyup da bir şey anlayamamış ve  merak etmemişler için Star Wars muhabbetleri bir çileye dönüşmekte. Daha vizyona girmeden durum böyleyken, film vizyona girdiğinde film hakkındaki yorumlardan kaçmak onlar için daha da zor olacak.

Peki, Star Wars sevmeyenler ve bu yoğun Jedi gündeminden kurtulmak isteyenler nasıl bir yol izleyecek? Bir arkadaş ortamında derinlemesine işlenen Luke Skywalker sohbetinde çaresizce yorumları dinlemek zorunda mı kalacak?

Eğer şu birkaç gün çaresizce Star Wars gündemine maruz kalmak istemiyorsanız yapmanız gerekenleri sıralayalım;

1. Okula ve işe gitmemenin bir yolunu bulun. Giderseniz orada ışın kılıçlarını konuşacaklar.

okula-gitmeme-bahaneleri_218005

2. Sinemaya gitmeyin çünkü herkes Star Wars için orada olacak ve Star Wars’ı izlemeye gelmediğinizi anladıklarında bunu tuhaf bulacaklar.star-wars-saga-3d-cinema-0

3. Alışveriş merkezlerine gitmeyin çünkü her mağaza Star Wars promosyonları ile dolu olacak.

140504124512-01-star-wars-day-0514-horizontal-gallery

4. Haber okumamaya çalışın. Çünkü her yerde Star Wars ile ilgili bir şey göreceksiniz. Hiçbir şey görmezseniz, reklamlarını göreceksiniz.

sdgfhfgjhg

5. Siz en iyisi evde oturup kitap okuyun, ya da bi evlilik programındaki kavgaları takip edin. Bunlar sizi gündemden uzak tutmaya yetecektir.