Mark Zuckerberg’den yeni doğan kızına duygulandıran mektup

1273

Facebook’un kurucusu Zuckerberg yakın zamanda kendisi için çok önemli bir haber aldı. O ve karısı Priscilla Chan, Max adında dünya güzeli bir kız çocuğuna sahip oldular.  Bebek sahibi olmak birçok Babanın hayata bakışını yeniler; ailesi ve çocukları için güvenli bir hayat temin edip edemeyeceğini düşündürür. Mark, işin aslına bakılırsa bir istisna değil.

Mark, Facebook hesabı üzerinden kızına yazdığı açık bir mektup yayınladı. Mektupta kızına dünyayı daha iyi bir yer yapmak için elinden elenin en iyisini yapacağına dair söz veriyor.

İşte Zuckerberg’in kızı Max’e yazdığı o duygu dolu mektup’tan kısa bir bölüm;

Sevgili Max,

Bugün ben ve annen hayatlarımızı problemleri çözmeye adıyor, küçük de olsa çözüm ürtmek için bir rol almak istiyoruz. Facebook’un CEO’su olarak uzun, çok uzun yıllar çalışmaya devam edeceğim, ama dünyadaki problemler senin ya da bizim yaşlanmamızı beklemeyecek kadar büyük ve önemli. Genç yaşta dünyaya fayda sağlamaya başlamak istiyoruz. Seninle birlikte Chan Zuckerberg ailesinin yeni jenerasyonu başlarken, aynı anda Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı’nı da başlatıyoruz. Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak. Öncelikli odaklanacağımız alanlar kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birleştirme-bağlama ve sağlam komüniteler oluşturmak olacak. Bu doğrultuda sahip olduğumuz Facebook hisselerinin %99’unu – şu anki değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar- bu amaç doğrultusunda bağışlıyoruz. Biliyoruz, halihazırda bu konularda çalışan binlerce insanın emekleri yanında bu çok küçük bir miktar ama elimizden gelen her şeyi, bu değerli insanlarla birlikte yapmak istiyoruz.