Almanya’da yaşayan Timm ve Michael, yaz tatilinde kamp yaptıkları sırada Almanca ’Deichhörnchen’ kelimesi hakkında bilgi sahibi olmak için Google’a ihtiyaç duyarlar. Ancak ormanda oldukları için internet çekmemektedir.

Summer-Camp

Bu yüzden bu baba ve oğlu bir çılgınlık yapıp Google’a hiç de alışık olmadığımız şekilde bir istekte bulunurlar; ”Mektup yazarak”. Durumları hakkında mektup yazan baba ve oğlu mektubu Google’ın Almanya’daki ofisinin bulunduğu Hamburg’a postalarlar. Ve henüz 7. günde Google’dan el yazısı ile yazılmış bir mektup alırlar.

Google-Muenchen-1024x768

Mektubu alırlar almasına da Google’nın gönderdiği mektupta ‘Deichhörnchen’ kelimesi algılanmamış ve ”did you mean?” çakılmıştır.  Google, Timm ve Michael’e ’Eichhörnchen’ yani sincap kelimesinin anlamını gönderir. Yine de baba ve oğlunun Google’dan aldığı bu cevap onları gülümsetmeye yeter.

TIMM ve MICHAEL’IN MEKTUBU

534805-650-1454583295-google-anfrage

Merhaba Google,

üzülerek bildiririz ki bulunduğumuz noktada internet bağlantısı yok ve biz çok zor bir durumdayız. Şu anda bir yaz kampındayız ve bir kelim hakkında bilgi edinmek istiyoruz.  Deichhörnchen hakkındaki her şeyi öğrenmek istiyoruz.  Ne olduğunu, nerede yaşadığını ve ne yediğini..

Bildiğimiz kadarıyla sizin işleriniz reklamlar sayesinde yürüyor. Lütfen mektup içerisinde reklamlarınızı da dahil edin.

Teşekkürler.

GOOGLE’IN CEVABI

534855-650-1454583295-google-antwort

Sevgili Timm ve Michael,

Araştırmaya ve öğrenmeye merakınız için teşekkür ederiz. Bunu mu demek istediniz? (Eichhörnchen) Sincap.

Wikipedia: Bir dolgu sincabı hendeklerde yaşar. Hendek eksikliğinden dolayı soyları tükenme noktasındadır.

Reklam: Eğer bir sorunuz olursa Google’a sorun. Online yol tercih edilir.

Umarız yaz kampınız eğlenceli geçiriyordur.

Google çevrimdışı takımı (BETA versiyon)