Dün fragmanı çıkan Captain America: Civil War 2.fragmanını inceliyoruz. Fragmanda Spider-Man müthiş bir şekilde geri dönmüştü. Fragmanda dikkatimizi çeken detayları sizlere aktarıcaz.

1General Ross, Steve’e Avengers’daki savaşları gösteriyor.

Bu sahneyi ilk fragmanda görmüştük konuşmalarını burada o savaşları gösterince ister istemez Scarlet Witch ve Falcon rahatsız oluyor.

2Patlama anında T-Challa (Black Panther)

İşte burası patlama anında Black Panther’ın hali. Bu sahneden sonra Black Panther, Tony ile nasıl birleşecek bunu filmde göreceğiz.

3Burası neresi? Yoksa S.H.I.E.L.D’ın yeni mekanı mı?

Denizden çıkan ilginç bir yapı diyelim. Burası büyük ihtimal S.H.I.E.L.D’ın mekanıdır.

4Burası bir hapishane mi? 

Bu sahnede bu yerler hapishane gibi duruyor. Ne için kunlanacaklar bilmiyoruz. Bunuda filmde göreceğiz.

5Black Panther’ın Bucky’e atlayış anı

İlk fragmanda kovalamaca sahnesi vardı buda o sahnenin sonu Black Panther, Bucky’i burada yakalıyor.

6War Machine’nin vuruluşu

İşte üzücü sahnelerden biri. Bucky bir özel silahla War Machine’yi vuruyor ve yere çakılıyor. Bu sahnede öldü mü yoksa yaşıyor mu? bunu filmde göreceğiz.

7Bu iş kavgayla bitmek zorunda değil

Bu sahnede Tony baya kızgın gözüküyor. Kızgın olmasının sebebi War Machine’in vuruluşu olabilir. Bu sahnede Bucky arkada kimle dövüşüyor o sahneyi silmişler ama gözlerden kaçmadı.

8Savaşı sen başlattın

Tony’in Steve ile konuşmasında geçen bir diyalog.

9Black Panther’ı öyle kolayca vuramazsın

En zengin karakter olan Black Panther’ın kostümü Vibranyum’dan yapılıdır. Onun için kurşun geçirmezdir. Bu sahnede görebiliyoruz zaten.

10Hawkeye ve Ant-Man iş birliği

Bu sahne en çok fanlar tarafından sevildi. Biliyor sunuz fanlar hep Hawkeye ok atarken Ant-Man üstünde olsun demişlerdi hatta çizgi romanda bile var zaten. Bu sahnede Hawkeye’in okunun üzerindeki Ant-Man, Iron Man’in üstüne atlıyor.

11Sana karşı son uyarım

Burada Iron Man ve Captain America dövüşüyor en sonunda büyük ihtimal Steve yere düşüyor ve Tony’de yerde kal bu sana karşı son uyarım diyor.

12İşte müthiş bir savaş anı

Bu sahne bildiğiniz gibi Havalimanında geçiyor ve herkes birbiriyle savaşıyor.

13Ve karşınızda Spider-Man

İşte beklediğimiz an geldi fragmanda Spider-Man kısada olsa gözüktü. Cap’in kalkanını alıp sonra ellerine ağ atıp sonra güzel bir duruş sergileyen Spider-Man nihayet döndü. Şimdi herkes sevindi ama kostümü beğenmediler. Ama şunu söyleyebiliriz ki bu kostüm on numara bir kostümdür. Marvel çizgi romana sadık kalmıştır ve gözler muhteşem gözüküyor. Belki solo filminde başka bir kostüm giyer ama bu kostüm de çok iyi. Bu arada  Spider-Man Cap’ın yanına geçicek diyenler var. Hatırlarsanız 1 ay önce açıklanmıştı Spider-Man filmde sadece Iron Man’in yanında olacak diye. 🙂