Çocukluğumuzun süper polis kahramanları yaşlanmış a dostlar… Bach gitmiş Baha gelmiş resmen. Mahoney dede olmuş, çığlık atan Zed evrim geçirmiş. Bazıları ise aramızdan ayrılmış. Birileri zamanı durduramaz mı acep? :/

1Teğmen Harris – G.W. Bailey

Polis Akademisinden sonra da epey bir aktif oyunculuk hayatı yaşayan 70 yaşındaki oyuncu hala devam etmekte olan ve 4. sezonu yayınlanacak Major Crimes dizisinde oynuyor. Ayrıca önümüzdeki yıllarda 2 film projesi var.

2Larvell Jones – Michael Winslow

O unutulmaz ses taklitleriyle hafızalara kazınan uçuk oyuncu geçen sene Beyaz Show’a katılarak yine yetenekleriyle bizi bizden almıştı.

3Komutan Eric Lassard – George Gaynes

Akvaryumdaki balığıyla özdeşleşen karakteri canladıran oyuncu en son Yeni Evli (2003) filminde rol aldı. Şimdilerde ekrandan uzak oyuncu 98 yaşına girmek üzere.

4Leslie Barbara – Donovan Scott

Aktif olarak TV filmlerinde ve dizilerde rol alan 68 yaşındaki oyuncu son zamanlar noel baba karakterlerini canlandırmış.

5Zed – Bobcat Goldthwait

Oyuncu kariyerini dizi yönetmenliği üzerine sürdürmüş. Ayrıca God Bless America, World’s Greatest Dad gibi ünlü filmlerin yönetmenliğini yapmış.

6Moses Hightower – Bubba Smith

2 metre boyu ve zor anlarda yardıma koşan kişiliğiyle kalpleri kazanan Çavuş Hightower 2011 yılında hayatını kaybetti.

7Eugene Tackleberry – David Graf

Oyuncu bir aile düğünü sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu 2001 yılında hayatını kaybetti.

8Carey Mahoney – Steve Guttenberg

12 Aralık 2011 tarihinde, Guttenberg Hollywood Bulvarı’nda bir yıldız aldı. Hala aktif olarak sinema hayatını sürdüren oyuncu birkaç yıl önce yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat’ın üstlendiği Ay Lav Yu filmi ile Türk izleyicilerin karşısına yeniden çıkmıştı.

9Karen Thompson – Kim Cattrall

Serinin ilk filminde yer alan oyuncu sonrasında oynadığı bütün filmlerde dikkat çekmeyi başardı. Bu seriden sonra onu en çok tanıtan proje de Sex and the City dizisinde canlandırdığı Samantha Jones karakteriydi.

10Proctor – Lance Kinsey

11Çavuş Callahan – Leslie Easterbrook

Polis Akademisinin en çok zihinlerde kalan karakteri canladıran 65 yaşındaki oyuncu dur duraksız film projelerine devam ediyor.

12Laverne Hooks – Marion Ramsey

”Kıpırdama pislik” repliğiyle hatırladığımız ufak tefek bir yapıya sahip olan 67 yaşındaki oyuncu 3 senedir ara verdiği film projelerine 2015 yılı itibari ile tam gaz devam ediyor.

13Carl Sweetchuck – Tim Kazurinsky

Polis Akademisi’nde mazlum bir karakteri canlandıran oyuncu zaman zaman çeşitli dizilere konuk oyuncu olarak katılmış genel olarak sinema filmlerinde yan roller canlandırmıştır.