1Televizyon izlerken birden ağlamaya başladı ve odasına gidip eşyalarını topladı

ABD’de yaşayan Müslüman bir ailenin 8 yaşındaki çocuğu Sofia, evde televizyon izlerken birden ağlamaya başladı ve odasına gidip eşyalarını topladı. Küçük kızın annesi Melissa Yassini, akşam işten eve döndüğünde kızının gözyaşları içerisinde odasındaki eşyalarını bir bavula koymaya çalıştığını görünce şaşkına döndü.

2Annesi olayı Facebook’tan duyurdu

Annesi, Minik Sofia’nın ABD’de başkan aday adaylarından Trump’ın televizyonda; “Müslümanlar ülkeye giremesin” şeklindeki sözlerinden korktuğu ve “Ordu bizi evimizden çıkarır” diyerek eşyalarını topladığını öğrenince, yaşadığı bu olayı Facebook’tan duyurdu.

Melissa Yassini, Facebook gönderisinde şunları yazdı;

“Trump diye birinin Müslümanları Amerika’dan kovmak istediğini duyan 8 yaşındaki kızımı teskin etmem ABD adına üzücü bir olay. Ordu gelip bizi evimizden çıkarır diye Sofia en sevdiği eşyalarını bir çantada toplamış. Kapının kilidini de defalarca kontrol etmiş. Bunun adı terördür. Amerika’daki hiçbir çocuğun böyle hissetmemesi gerekir.”

Paylaşılan yazının internette bir anda popüler olmasının ardından, Amerikan askerleri ise küçük kıza sosyal medyadan destek mesajları yağdırdı.

3Emekli asker Kerri Peek: “Ben de anneyim, kızına söyle ben onu korurum” dedi.

Melissa’nın Facebook’taki bu paylaşımından etkilenen emekli asker Kerri Peek, Melissa’ya cevap yazdı:
“Selamün aleyküm Melissa. Lütfen bu fotoğrafımı kızına göster. Ona benim de anne olduğumu ve asker olduğumu söyle. Ben onu kötü adamlardan korurum.” diye yazdı.

4Emekli asker Peek ordudaki arkadaşlarından destek istedi

Peek ordudaki arkadaşlarından da kendisine destek vermesini istedi. Sofia’ya destek veren mesajlar sosyal medyada #IWillProtectYou (Ben seni korurum) etiketiyle paylaşıldı.

Güvenlik görevlileri sosyal medya hesaplarından Sofia’ya, askerlerin evine gelip onu ülkeden götürmeyeceğine dair söz verdi.

5John isimli bir asker son nefesine kadar koruyacağını söyledi.

ABD Ordusu’ndan Josh isimli asker, “Hangi dinden veya kökenden olursan ol, eğer Amerikalıysan seni son nefesime kadar koruyacağım” yazdı.

6Paylaşılan yazının internette bir anda popüler olmasının ardından, Amerikan askerleri ise küçük kıza sosyal medyadan destek mesajları yağdırdı.

7zfvcnvn

 

kaynak : Independent