Yaşlısıyla genciyle tüm dünyaya damgasını vuran ve büyük bir hayran kitlesine sahip Star Wars serisinin yeni filmi geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Vizyonda yarattığı etki de sadece sinemada sınırlı kalmadı. İnsanların hayatları ile ilgili kararlarına da direkt etki etti.

1 Star Wars hayranlığını yeni boyuta taşıdı

Star Wars hayranlarından biri, ismini Darth Vader olarak değiştirdi. Böylelikle Star Wars hayranlığını farklı bir boyuta taşımış oldu.

2 O karanlık tarafı seçti

ABD’nin New York kentinde yaşayan 43 yaşındaki Eric Welch, ismini Star Wars’un efsanevi kötü karakteri “Darth Vader” ile değiştirerek ”karanlık tarafı” seçmiş oldu.

3 Darth Vader isminin sertliği ve liderliği temsil etmesi etkili olmuş

Welch, isim değişikliği gibi bir kararı almasında Darth Vader isminin liderlik ve sertliği temsil etmesinin etkili olduğunu söylüyor.

4 Welch’in bu kararına destek var

Welch’in bu kararı da ABD’deki kurumlar tarafından çabuk onaylandı. Motorlu Araçlar Departmanı Welch’in yeni adının resmi olarak Darth Vader olduğunu teyit etti. Welch sürücü belgesini yeni ismiyle sergilemekten de kendini alamadı.

5 Vizyona girdiği ilk hafta rekor kırdı

Serinin son filmi Star Wars: The Force Awakens 200 milyon dolara mal olmuş, vizyona girdiği ilk haftada 529 milyon dolar hasılat geliri elde ederek bu alandaki rekoru da kırmış oldu. Bir önceki rekor 525 milyon dolar ile Jurassic Park’a aitti.