Ramazan’ın vazgeçilmezi olan kalabalık aile iftarlarınızı evde değilde keyifli bir mekanda yapmak isterseniz, bu liste tam da size göre. İşte karşınızda ailenizle birlikte keyif dolu iftar geçirebileceğiniz 10 restoran.

1EMİRGAN SÜTİŞ

Her zaman dopdolu olan Emirgan Sütiş’e iftar için gidecek olursanız muhakkak rezervasyon yaptırın deriz. Gidince karşılaşacağınız ve kişi başı 69 TL olan özel iftar menüsünde ise; çorba çeşitleri, salatalar, günün böreği, cızbız köfte veya ızgara tavuk bonfile, güllaç, kazandibi veya sütlaç gibi seçenekler bulunuyor.

2SANDAL BALIK

Yemyeşil bahçesi ve mavi-beyaz gemi dekorasyonuyla konuklarını ağırlayan Sandal Balık, Ramazan ayına özel olarak da geniş bir menü hazırlamış. Aileler için uygun olan mekanın kişi başı 65 TL’ye sunduğu iftar menüsünde; balık çorbasından balık köftesine, İzmir kırma salatadan levrek lokuma kadar pek çok seçenek bulunuyor.

3AKDENİZ HATAY SOFRASI

 

Aksaray’ın en çok tercih edilen restoranları arasında ilk sıralarda olan Akdeniz Hatay Sofrası, Ramazan’da da fazlasıyla tercih ediliyor. Rezervasyonsuz yer bulmak biraz zor ama, iftar menüleri de kaçırılacak gibi değil. Kişi başı 77 TL’ye sundukları geniş menüde; yöresel meze ve salata çeşitlerinden yöresel ara sıcaklara, kağıt kebabı ve paşa kebabından Antakya künefesine kadar birçok seçenek bulunuyor.

4SARDUNYA KARAKÖY

Karaköy’de denize sıfır konumuyla fazlasıyla tercih edilen Sardunya Karaköy, Ramazan’a özel olarak hazırladığı menüyle de dikkat çekiyor. Kişi başı 100 TL’ye sundukları özel menünün içerisinde; gül şerbetinden yaprak sarmaya, beğendili kebaptan kaymaklı ekmek kadayıfına ve güllaca kadar pek çok seçenek bulunuyor.

5PENİNSULA TERAS RESTAURANT – GOLDEN CİTY HOTEL

Karaköy’de Golden City Hotel’in terasında yer alan Peninsula, Haliç’i ayaklarınızın altına seren muhteşem restoranında Ramazan boyunca, bu aya özel hazırladığı menüyü sunacak. Kişi başı 75 TL olan menü; iftariyelik çeşitleriyle başlayıp, sebzeli baklava böreği, Antep fıstıklı piliç beyti, hünkar beğendi, ızgara köfte ve tatlı çeşitleriyle devam ediyor.

6BRIDGE RESTAURANT & CAFE

Muhteşem Boğaz manzarasıyla Kuzguncuk’ta hizmet veren Bridge Restaurant’ın, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı ve kişi başı 95 TL’ye sunduğu menüde; kaytaz böreğinden süt dana madalyon ızgaraya, tavuk külbastıdan dağ meyveli güllaca kadar birçok seçenek bulunuyor.

7ŞAZELİ FLORYA

Florya’nın en çok tercih edilen restoranlarından olan Şazeli, steakhouse tarzını bozmadan Ramazan’a özel geniş bir menü hazırlamış. Dana antrikottan çöp şişe, kuzu küşlemeden vişneli yaprak sarmaya kadar birçok çeşidin bulunduğu bu özel menünün fiyatı ise 115 TL.

8TAHTASARAY

Levent bölgesinin sevilen kebapçılarından olan Tahtasaray da Ramazan boyunca konuklarını özel bir menüyle ağırlayacaklar arasında. Kişi başı 75 TL’ye sundukları iftar menüsünde; fındık lahmacundan fıstık pideye, şaşlıktan Adana kebaba kadar birçok seçenek bulunuyor.

9BIG CHEF’S – TARABYA

Tarabya sahilinde geniş alanı ve şık dekorasyonuyla hizmet veren Big Chef’s de Ramazan’a özel menü hazırlayanlardan. Mekanın kişi başı 85 TL’ye sunduğu menüde ise; iftariyelikler, iki kişilik bahçe salatası, çorba, ev köftesi ve güllaç bulunuyor.

10FİLİZLER KÖFTECİSİ – SALACAK

Yıllardır köftesinin lezzetiyle büyük bir müdavim kitlesi oluşturan Filizler Köftecisinin kişi başı 65 TL’ye sunduğu özel iftar menüsünde; iftariyelik ve süzme mercimek çorbasından mezelere, paçanga böreğinden köfte çeşitlerine ve tatlılara kadar pek çok seçenek bulunuyor.