İstanbul’da genç bir girişimci döviz krizini fırsata çevirip ‘’www.turklirasi.tl’’ adlı sitesini internet üzerinden satışa çıkardı.

Son günlerde Dolar ve Euro’da yaşanan artış tüm ülkede tedirginlik yaratırken, süreç vatandaşların yastık altındaki dolarlarını bozdurmasına kadar uzandı. Herkes kur farkını azaltmak için elinden dolarını çıkarırken, İstanbul’da Kamil Volkan Gündüz adlı genç bir girişimci ise TL’sini Türkiye’nin en ünlü online satış platformlarından biri olan gittigidiyor.com’da satışa çıkardı.

Daha önceden internet alan adı olarak www.turklirasi.tl’yi alan Kamil Volkan Gündüz, son dönemde gündemi oldukça meşgul eden kur artışı ile insanların ekonomiye olan ilgisini fırsat bilerek www.turklirasi.tl adlı sitesini açık artırma usulü internette satışa sundu. Alt limit olarak 2000 TL’den başlayan açık artırma kısa sürede büyük ilgi gördü. Sitesini satışa çıkarma kararında, son dönemde TLve Dolar arasındaki iniş-çıkışın gündemde oldukça yer etmesinin ve sitesinin bu nedenle yoğun ilgi görmesinin etkili olduğunu söyleyen Gündüz, herkesin dolarını elinden çıkarırken kendisine neden ‘’Türk Lirası’’ adlı sitesini satışa çıkarmayalım sorusunu sorduğunu belirtti.

100.000 TL verenin açık artırmaya katılmaksızın satın alabileceği site, internet aleminin son dönemde satışa çıkarılan en ilginç objelerinden biri olduğu yorumları yapılıyor.