Çeşitli mesajlaşma uygulamaları üzerinden şirket içi resmi olmayan yazışmalara son vermeyi hedefleyen Mailcell, içerdiği özellikleriyle dikkat çekiyor.

Mobil mesajlaşma aplikasyonlarının daha hızlı bir iletişim sağlaması nedeniyle şirket içi yazışmalarda kullanılması son dönemde oldukça popüler bir hale geldi. Ancak resmi olması gereken yazışmalar gündelik hayatta kullandığımız mesajlaşma aplikasyonları üzerinden ilerleyince, yazışmaların da ciddiyeti kaybolmaya başladı. Ast-üst ilişkilerinde bile gündelik argo dil kalıpları kullanıldığı rastlanan bir durum haline geldi. Şirketlerdeki bu sorunu gören iki genç girişimci, şirket yazışmalarını yine telefondan hızlı, ayrıca resmi şirket dilini muhafaza etmeyi de amaçlayarak Mailcell’i kurdu.

İki Türk genci ve Simonco Holdings girişimi sonucu ortaya çıkan Mailcell, telefon numaralarına e-mail atma özelliği sunmasıyla öne çıkıyor. Üstelik e-mail atılabilmesi için her iki kullanıcının da uygulamayı telefonuna yüklemiş olması yeterli. Hâlihazırda rehberinizde uygulamayı kullanan kişiler otomatik olarak listeleniyor. Ayrıca uygulama üzerinden mail atmak için de karşınızdaki kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerekmiyor. Sadece karşınızdaki kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterli.

Birçok anlık mesajlaşma uygulamasında, uygulama içerisinden mesaj atmak için kişinin rehberinize kayıtlı olması gerekirken, Mailcell bu zorunluluğu tamamen ortadan kaldırmış durumda. Bu özelliği sayesinde telefon numarasını bildiğiniz herhangi bir kişiye e-mail atabiliyorsunuz. Üstelik bunun için kendilerinin e-mail adresini bilmenize bile gerek kalmıyor.

Mailcell, e-mail adreslerimizde kullandığımız noktalama işaretlerini de hayatımızdan çıkarıyor. Örneğin, “ahmd_1988shn@…..co.uk” gibi bir mail kodlamak zorunluluğu Mailcell ile birlikte ortadan kalkmış oluyor. Uygulamanın sunduğu bir diğer kolaylık ise lokasyon, fotoğraf, video, ses kaydı, kişi ve dosyaların hızlı bir şekilde karşı tarafa gönderimi için uygulama içerisinde tuşların bulunuyor olması. Bu sayede dosya gönderimlerinde anlık mesajlaşma uygulamalarındaki kadar kolay dosya aktarımları gerçekleşmiş oluyor.

Uygulama App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebiliyor.